O blogu

Niniejszy blog stworzyłem z myślą o osobach mających podobne przeżycie jak ja, od wielu lat staram się schudnąć do "normalnej" wagi jednak bez skutku, dopiero dość niedawno pożyczyłam od koleżanki książkę w której przedstawiona była dieta South Beach.

Oczywiście podeszłam do niej sceptycznie, przecież to miała być już kolejna cudowna dieta, która jest najskuteczniejsza ze wszystkich. Po lekturze książki przyszedł czas na wprowadzenie jej w życie... mijały dni, tygodnie... a ja schudłam już 12 kilogramów ;)

Postanowiłam podzielić się z wszystkimi dostępnymi mi dietetycznymi przepisami i opublikować je w formie bloga. Mam nadzieję, że komuś się to przyda i za jakiś czas pojawią się komentarze o tym jak ktoś schudł.

czwartek, 10 lipca 2008

Dieta South Beach - Faza 1

Dieta South Beach nie jest dietą niskowęglanową. Nie jest też dietą niskotłuzczową. Uczy natomiast, jak oprzeć odżywianie na właściwych tłuszczach i węglowodanach - które będziemy nazywali dobrymi - i bez specjalnego trudu obchodzić się bez złych. W rezultacie będziesz zdrowszy, a odchudzanie przyniesie w rezultacie spadek wagi - od 4 do 6 kilogramów w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Oto jak tego dokonasz.
Będziesz jeść normalne porcje wołowiny, kurczaka, indyka, ryb i owoców morza.
Będziesz jeść mnóstwo warzyw. Jajka, ser, orzechy.
Będziesz jeść sałatki z sosami na prawdziwej oliwie.
Będziesz zjadać trzy dobrze zbilansowane posiłki dziennie, a twoim zadaniem będzie jeść tak, by się nasycić. Nic bardziej nie zniechęca do odchudzania niż ciągłe uczucie głodu. Żaden rozsądny program żywienia nie może od ciebie wymagać, żebyś przez całe życie czuł się źle. Będziesz zatem zachęcany do zjadania przekąsek przed południem i wczesnym popołudniem, nawet jeśli uważasz, że to niepotrzebne. Po obiedzie dieta przewiduje możliwość zjedzenia deseru.

Oczywiście będziesz pić wodę orz kawę i herbatę, jeśli zechcesz.
Natomiast przez następne 14 dni trwania diety nie będzie ci wolno jeść chleba, ryżu, ziemniaków, makaronu ani pieczywa. Owoców także nie. Zanim wpadniesz w panikę: zaczniesz znowu dodawać te produkty do swojej diety po dwóch tygodniach. Jednak teraz są one niedozwolone.
Przez dwa tygodnie odchudzanie zabrania spożywania cukierków, ciast, ciastek, czy lodów. Żadnego piwa ani alkoholu jakiegokolwiek rodzaju. Po zakończeniu tej fazy będziesz mógł pić wino, które jest korzystne z różnych powodów. Jednak ani kropla przez pierwsze dwa tygodnie diety.

Jeśli jesteś osobą, która nie wyobraża sobie życia bez makaronu, chleba lub ziemniaków, lub nawet przez jeden dzień nie potrafi się obyć bez czegoś słodkiego, pragnę cię zapewnić, że będziesz zdumiony, jak bezboleśnie miną dwa tygodnie diety bez tych artykułów. Pierwsze dwa dni mogą być trudne, lecz kiedy już wciągniesz się w dietę, nie będziesz zbyt mocno odczuwać ich braku. Nie oznacza to wcale, że przez cały trwania diety czas będziesz walczyć z pokusami - w ciągu pierwszego tygodnia apetyt na te produkty praktycznie zniknie. Stwierdzam to z takim przekonaniem, ponieważ taki mi mówiło bardzo wiele osób z nadwagą, które odchudzanie naszym sposobem mają już za sobą. Być może po raz pierwszy słyszysz o diecie South Beach, ale istnieje już ona od kilku lat - a w tym czasie pomogła setkom ludzi schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała.

Brak komentarzy:

Dlaczego South Beach ?

  • Zmienia metabolizm, ogranicza łaknienie i ułatwia spalenie tłuszczów przez organizm.


  • Pozwala pozbyć się w pierwszej kolejności tłuszczu nagromadzonego na brzuchu i w talii.


  • Ułatwia odchudzanie bez liczenia kalorii i wyczerpującej gimnastyki.


  • Jest bardzo prosta i łatwa do stosowania

Moja lista blogów